eBussy، خودروی برقی برای تمام فصول

 eBussy، خودروی برقی برای تمام فصول

شرکتی آلمانی مشغول ساخت نوعی وَن الکتریکی تمام ماژولار است که انتظار می‌رود از سال ۲۰۲۱ وارد بازار شود.

شرکت الکتریک برندز، واقع در آلمان، سرگرم کار روی یک ون برقی به نام eBussy (ایباسی) است که خودرویی همه‌فن‌حریف به نظر می‌رسد. ایباسی که با الهام از فولکس‌واگن Kombi طراحی شده، از ساختار تمام ماژولار بهره می‌برد. این ویژگی امکان نصب ۱۰ نوع بدنه‌ی مختلف را روی eBussy فراهم می‌کند که بدنه‌ی وانت، کروکی و ون مسافرتی جزو آن‌ها است.

ایباسی را می‌توان با شاسی درون شهری یا شاسی آفرود سفارش داد. جالب اینکه فرمان این خودرو هم قابل جابه‌جایی است و می‌تواند در سمت راست، چپ یا وسط داشبورد قرار گیرد. البته از آنجا که eBussy در اصل خودرویی شهری است، قدرت آن از ۲۰ اسب بخار (اصطکاکی) فراتر نمی‌رود. بااین‌حال به‌نظر می‌رسد که این خودرو توانایی بکسل بالایی داشته باشد؛ چرا که موتور آن می‌تواند گشتاوری برابر با ۱۰۰۰ نیوتن متر تولید کند. تغذیه‌ی eBussy هم از یک باتری ۱۰ کیلو وات ساعتی تامین می‌شود که گویا می‌توان با یک‌بار شارژ آن، البته با کمک پنل‌های خورشیدی روی سقف و ترمز احیاء کننده اتومبیل، تا ۲۰۰ کیلومتر مسافت را طی کرد.

خودرو برقی eBussy / خودرو الکتریکی eBussy
خودرو برقی eBussy با بدنه‌های مختلف‌اش

الکتریک برندز قصد دارد از سال آینده‌ی میلادی eBussy را به بازار اروپا عرضه کند. قیمت این محصول از ۱۵ هزار و ۸۰۰ یورو آغاز می‌شود.

منبع: Autocar.co.uk

اشتراک گذاری

آرش رستمی

آرش رستمی هستم؛ کارشناس عمران. از سال ۸۸ در مورد IT و سرگرمی‌های دیجیتال قلم‌فرسایی کردم و الان هم با نوشتن درباره‌ی دنیای حمل و نقل مشغولم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *