درباره ما

شتابچی
شتابچی یعنی وبسایتی با آهنگ حرکت روبه‌رشد در حوزه اطلاع‌رسانی حمل‌ونقل. شتابچی محلی مجازی و مستقل برای پوشش اخبار، مطالب و مقالات علمی در زمینه ترابری (مترادف فارسی حمل‌ونقل‌) ست. حمل‌‌ونقل علمی ست به بزرگی جوامع بشری و شاخصی مهم در علم اقتصاد. همان‌طور که می‌دانید علم ترابری در سه شاخه وسایل نقلیه، زیرساخت و بهره‌برداری تقسیم می‌‌شود.
وسایل نقیله همان ادواتی هستند که روزانه و به صورت مستمر از آن‌ها برای جابه‌جایی استفاده می‌کنیم؛ چه در خشکی، چه آسمان و چه در دریا. بر روی خشکی انواع خودروها، اتوبوس، تریلر، مینی‌بوس، دوچرخه، موتورسیکلت، قطار، مونوریل، تله‌کابین، آسانسور، لودر، کامیون، جرثقیل و موارد بسیار دیگر؛ در آسمان انواع هواگردها مثل هواپیما و هلیکوپتر یا حتی موشک‌ها؛ در دریا نیز انواع شناورها مثل کشتی و قایق و زیرسطحی همچون زیردریایی. زیرساخت حمل‌ونقل در حقیقت مهیاکننده مسیر حرکت وسیله نقلیه است. جاده، ریل، پل، باند فرود، اسکله و صدها عنوان دیگر از جمله زیرساخت‌ها ست. بهره‌برداری نیز بخش مهم در ترابری ست. در این حوزه وسایل نقلیه به واسطه اثری که بر هم دارند با توجه به امکانات زیرساخت کنترل می‌شوند. نمونه ساده آن حسگرهای ترددشمار جاده‌ها ست.
با توجه به موقعیت استراتژیک کشورمان ایران، قصد داریم در این سه بخش به ارائه مطالب مفید و قابل فهم بپردازیم و سهم خود را در انتقال مطالب علمی و خبررسانی و همچنین فرهنگ‌سازی ترافیک ادا کرده باشیم.

شعار ما: گپ‌ و گفت در زمینه حمل‌ونقل است.

اشتراک گذاری