توقف دوباره پروازها بین ایران و ترکیه به دلیل شیوع مجدد کرونا

 توقف دوباره پروازها بین ایران و ترکیه به دلیل شیوع مجدد کرونا

دهم شهریور بود که خبر برقراری مجدد پروازهای ایران و ترکیه به دلیل کاهش شیوع بیماری کرونا منتشر شد. اما پروازها خیلی طول نکشید که به دلیل افزایش شمار بیماران کرونایی مجددا از فردا ۱۳ مهر یا سوم اکتبر متوقف می‌گردد. به گفته آقای مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی همه پروازها بین ایران و ترکیه از ساعت صفر روز ۱۳ مهر متوقف می‌شود. البته شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و ترکی می‌توانند جهت بازگشت اتباع خود، پرواز خالی انجام دهند. از این رو اتباع ایرانی و ترکی می‌توانند از این پروازها برای بازگشت به کشورشان استفاده کنند.

همچنین آقای تورج دهقان زنگنه، معاون وزیر راه و شهرسازی از تلاش سازمان هواپیمایی برای برقراری مجدد پروازهای مستقیم بعد از ۱۱ آبان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

این تصمیم که توسط وزارت بهداشت ترکیه انجام شده صرفا بخاطر کنترل شیوع بیماری کرونا ست. همچنین مسافرانی که قبلا بلیط رزرو کرده‌اند می‌توانند یا با هماهنگی شرکت هواپیمایی مبلغ بهای بلیط را پس بگیرند و یا تا مساعد شدن شرایط پرواز خود را به تعویق بیاندازند. گفتنی ست پروازهای ترکیه به عراق و برعکس نیز از فردا تعلیق خواهند شد.

منابع: farsnews.irCao.ir

اشتراک گذاری

رامین جهان پور

کارشناس عمران هستم. از سال 87 مشغول فعالیت تولید محتوا در حوزه آی تی بودم و هم اکنون در زمینه حمل و نقل می نویسم.

1 نظر

  • اصل قضیه کاسبی کشور ترکیه از ایرانیهاست. تا حالا چقدر پول بی بازگشت گرفتن از ایرانیها. چندبار هواپیمایی ترکیه بلیط فروخته و باطل کرده و به جای پول، کوپن خرید بلیط در آینده داده!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *