ایران خودرو: افزایش ۴۵% تولید خودرو، شهریور ۹۹

 ایران خودرو: افزایش ۴۵% تولید خودرو، شهریور ۹۹

بعد از اعمال مجدد تحریم های شدید، صنعت خودروسازی نیز دچار مشکل تامین مواد اولیه و بعضی قطعات شد. از این رو با افت میزان تولید، مشکلاتی در تحویل خوردوهای پیش فروش شده به وجود آمد. همچنین با کاهش تیراژ تولید و کمبود عرضه، افزایش قیمت ها نیز آغاز شد که متاسفانه همچنان ادامه دارد. با نگاهی به آمار تولید ایران خودرو در سال ۹۸ تنها ۳۹۳۸۱۳ دستگاه خودرو تولید شده که به نسبت سال قبل افت ۵٫۲۱%- درصدی را تجربه کرده. ممنوعیت واردات خودرو هم شدت کمبود عرضه را قوت بخشید. اما خبرگزاری ایران خودرو امروز با درج خبری از افزایش ۴۵ درصدی میزان تولید تا پایان ۲۰ام شهریور ۹۹ به نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد.


ایکوپرس: آمار و اطلاعات تولید در بزرگ‌ترین خودروساز کشور نشان می‌دهد از ابتدای امسال تا بیستم شهریورماه، ۲۲۰۲۵۶ دستگاه خودرو تولید شده است. سال گذشته در همین بازه زمانی ۱۵۱۴۰۰ دستگاه تولید و روانه بازار شده بود که امسال حدود ۶۹ هزار دستگاه خودرو بیشتراز این تعداد تولید شده است. تعداد خودروی تکمیل و تجاری شده نیز در بازه زمانی یادشده ۱۸۴ هزار دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد رشد داشته است.


ایران خودرو قصد دارد با داخلی سازی بیشتر قطعات و تامین بیشتر مواد اولیه از داخل کشور میزان تولید خودرو را به رقم ۵۰۰ هزار دستگاه برساند. امری که می تواند در افزایش عرضه ماشین نقش مهمی داشته باشد. به عقیده کارشناسان میزان تقاضای خودرو در ایران حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه در سال است.
منبع: ikcopress.ikco.ir

اشتراک گذاری

رامین جهان پور

کارشناس عمران هستم. از سال 87 مشغول فعالیت تولید محتوا در حوزه آی تی بودم و هم اکنون در زمینه حمل و نقل می نویسم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *